Image5 Image6 wiosna

Dnia 25.03.2013 r. odbyło się przedstawienie pt. „ W świątecznym nastroju”
w wykonaniu dzieci z koła recytatorskiego „ Zabawy z poezją” dla zaproszonych rodziców oraz dzieci przedszkolnych.
Celem prezentacji było ukazanie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Wielkanocnymi.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w inscenizacji słowno - tanecznej.
Występ małych artystów wprowadził publiczność w znakomity nastrój.
Artyści otrzymali wielkie brawa.
Inscenizację przygotowały nauczycielki Małgorzata Bucior i Monika Budzińska.

Świąt Wielkanocnych nadchodzi czas.
[][][][][][][][][][][]

Pod tym tytułem nasze przedszkole ogłosiło międzyprzedszkolny konkurs plastyczny. Celem konkursu było inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej, ujawnianie artystycznych zdolności , rozwijanie poczucia estetyki oraz pogłębianie wiedzy na temat tradycji wielkanocnych. W konkursie brały udział przedszkolaki od 3 do 6 lat. Jury podczas oceny prac brało pod uwagę walory artystyczne prac, różnorodność zastosowanych technik, pomysłowość a przede wszystkim samodzielność. Z każdego przedszkola został wybrany jeden laureat , który otrzymał wyróżnienie i nagrody rzeczowe, pozostałe dzieci otrzymały podziękowania za udział w konkursie.

Pisanki, kraszanki, jajka malowane.
[][][][][][][][][][]

Dnia 26.03.2013 r. w grupie II dzieci 4- letnich odbyło się zajęcie koleżeńskie i otwarte dla rodziców, przeprowadzone przez Małgorzatę Bucior i Monikę Budzińską.
Dzieci zaprezentowały inscenizację słowno - muzyczną pt.„ Nadchodzi wiosna”
jej celem było ukazanie zmian zachodzących w przyrodzie w związku ze zmianą pory roku.
Dzieci wykazały się umiejętnością przeliczania podczas zabawy matematycznej „Policz ile jest zwiastunów wiosny”. Nazywały przedmioty i dopasowywały je do odpowiedniej pory roku w zabawie dydaktycznej „Jaka to pora roku?’
Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy integracyjne z rodzicami przy piosenkach - „Wiosna - bociany już przyleciały”, „ Maszeruje wiosna”
Praca plastyczna - „ Wiosenny bukiet” została oceniona przez rodziców dużymi brawa
Czas upłynął w miłej, radosnej rodzinnej atmosferze.

W oczekiwaniu na wiosnę.
[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]

W dniu 21.03.2013r. odbyło się zajęcie koleżeńskie „ Wielkanocne rachunki ”, które miało na celu rozwijanie umiejętności zgodnego rozwiązywania zadań stawianych dzieciom do wykonania. Udział w zajęciu brały dzieci 5 i 6 letnie z grupy III i VI oraz zaproszeni goście. Zajęcie przygotowały i poprowadziły
Marta Górnik i Anna Kowalska-Ćwik
Podczas zajęcia zaproponowałyśmy różnorodne zabawy słowno - muzyczno - ruchowe z elementami matematycznymi oraz inscenizacjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi. Zabawa dotycząca segregowania pisanek była również okazją do kształtowania umiejętności tworzenia zbiorów na podstawie jednej cechy (kolor, wielkość, wzór). Kolejna zabawa w formie opowieści ruchowej pt. „W Zajączkowie” miała na celu wspomaganie dzieci w świadomym zapamiętywaniu szeregów: liczbowych, dźwiękowych oraz odtwarzaniem ich wspak.
Atrakcją dla dzieci i zgromadzonych gości była wspólna zabawa ruchowa pt. „Jajeczko”, której celem było doskonalenie umiejętności świadomego poruszania się w otoczeniu zgodnie z podanym kierunkiem, kształtowanie schematu własnego ciała oraz położenia przedmiotów w przestrzeni. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały swoje zadania.  

Wielkanocne rachunki - zajęcie koleżeńskie
[][][][][][][][][][][][][][]

Wielkanoc! Wielkanoc!
Wielka radość w sercu,
gdy stąpasz po świecie -
kwitnącym kobiercu.

Na stole pisanki
Pięknie malowane
Wśród zieleni trawy
Cukrowy baranek.

Bazie w wazoniku,
ciasta i wędliny ...
WIELKANOC - i wielkie
spotkanie rodziny!

Kiermasz Wielkanocny
[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]

W dniu 26.03.2013 r. odwiedzili nasze przedszkole: prezes fundacji z właścicielką małej suczki Pepsi, która została przygarnięta z zamojskiego schroniska. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się , że posiadanie psa jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Przedszkolaki chwaliły się znajomością wiedzy na temat opieki nad zwierzętami domowymi , psami i kotami. Dowiedziały się jak należy karmić zwierzęta, dbać o ich zdrowie, kiedy należy wyprowadzać na dwór, że nie można znęcać się nad nimi i również o tym , że trzeba sprzątać po swoich pupilach nie tylko w domu ale również na dworze.
Te odwiedziny przyczyniły się do tego, że większość dzieci będzie teraz wiedziała z czym wiąże się posiadanie psa czy kota.

Fundacja ZEA z wizytą
[][][][][][]

We wtorek 23 kwietnia 2013r. w naszym Przedszkolu gościli policjanci, na co dzień pracujący na Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu, sierż. szt. Wojciech Rugała i sierż. szt. Marek Pawlak. Policjantom towarzyszył policyjny pies Aron. Panowie  policjanci przeprowadzili pokaz tresury psa policyjnego oraz opowiedzieli dzieciom o służbie czworonogów w Policji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak skutecznie obronić się przed atakiem psa. Przede wszystkim należy zachować spokój, nie uciekać, nie patrzeć psu w oczy. Gdy pies chce zaatakować należy przyjąć pozycję żółwia.
Za tak ciekawą lekcję policjanci otrzymali pisemne podziękowania, natomiast pies Aron, za dzielną postawę otrzymał od dzieci karmę.

WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

W miesiącu kwietniu dzieci z grupy V wraz z kółkiem tanecznym wystawiły dla rodziców oraz dzieci z przedszkola bajkę muzyczno - taneczną pt." Powitanie Pani wiosny". Celem przedstawienia było przywitanie długo oczekiwanej  wiosny.  
Najmłodsi w przygotowanym przez panie Agnieszkę Makowską oraz Martę Górnik  programie artystycznym wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Spragnieni ciepła i zieleni  dzieci przebrane były  w wiosenne barwy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku.  Barwne widowisko wzbogacone było improwizacjami ruchowo - tanecznymi prezentowanymi przez kółko taneczne. Głośnym śpiewem i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę.  Było bardzo wesoło, kolorowo i wiosennie. W pełni zmobilizowani mali aktorzy dali z siebie wszystko i spisali się na medal. Na koniec mali aktorzy otrzymali gromkie brawa, a także miłe słowa uznania od Pani Dyrektor.

Bajka muzyczna
[][][][][][][][][][][][][][][]
[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]

11.04.2013r. koło teatralne BAJECZKA działające w naszym przedszkolu zaprezentowało przedstawienie „W świecie bajek”. Tego dnia popisy małych artystów mogli podziwiać ich rodzice oraz przedszkolne koleżanki i koledzy.
17.04.2013r. dzieci wystąpiły dla zaproszonych gości - przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr12.
Udział wzięli:
PSZCZÓŁKA MAJA - JULIA SŁOTA (gr. III)
KRASNAL HAŁABAŁA - ADRIAN LIPIEC (gr. V)
CZERWONY KAPTUREK - WIKTORIA SZOPA (gr. IV)
KOT W BUTACH - PIOTR SOKOŁOWSKI (gr. V)
WILK - JAKUB OLSZEWSKI (gr. III)
ZŁOTA RYBKA - EMILIA GOŁĘBIOWSKA (gr. V)
SMOK WAWELSKI - ADRIAN OSZAJCA (gr. III)
PIOTRUŚ PAN - IGOR KOŁTUN (gr. III)
JAŚ - HUBERT SIDOR (gr. III)
MAŁGOSIA - MARTYNA SZNAJDROWICZ (gr. III)
CZAROWNICA - ŁUCJA ŚWISTEK (gr. IV)
ALADYN - WOJCIECH MICHAŁUSZKO (gr. III)
KOPCIUSZEK - OLIWIA PIWOWAREK (gr. V)
CALINECZKA - ZUZANNA SOKOŁOWSKA (gr. V)
Mali artyści zaprezentowali swoje uzdolnienia aktorskie, wokalne oraz taneczne, a ich popisy zostały nagrodzone gromkimi brawami licznie zgromadzonej widowni.

KÓŁKO TETRALNE

Wystawa pt. „Rekwizyty teatralne” została zorganizowana w przedszkolu Miejskim Nr 2 w Zamościu w dniach 17.04.- 24.04. 2013 roku w holu przedszkola przez Monikę Budzińską i Małgorzatę Bucior.
Wystawa lalek, kukiełek, pacynek, stroi i ciekawych rekwizytów teatralnych to wieloletni dorobek pracy przedszkola. Wiele z wystawionych rekwizytów teatralnych zostało wykonanych własnoręcznie przez nauczycielki przedszkola. Zaprezentowane kostiumy i rekwizyty wykorzystywane są podczas organizowania przedstawień teatralnych. Wyeksponowanymi  kukiełkami , maskami i pacynkami nauczycielki posługują się podczas wystawiania teatrzyków dla dzieci.

WYSTAWA REKWIZYTÓW TEATRALNYCH
[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]
[][][][][][][][]

Mama jest jak słońce,
które grzejąc w dni gorące
sprawia, że ożywa wszystko,
tak jak mama gdy jest blisko.

Tata jest jak księżyc w pełni,
który nawet w środku nocy
tworzy jasność w samej czerni,
gotów zawsze do pomocy.

Czym bezchmurne niebo w lecie?
Rozpromienia ziemię całą.
Tym rodzice dla swych dzieci.
Zawsze będzie się żyć chciało.

DZIEŃ RODZINY

W dniu 22.05.2013 dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Lublina.
Byliśmy w teatrze im. H. Ch. Andresena na przedstawieniu pt. „ Kto rozśmieszy pechowego nozorożca. Przedstawienie było bardzo śmieszne, wesołe i bardzo podobało się przedszkolakom. Podczas spektaklu nie można było robić zdjęć, ponieważrozprasza to aktorów.Po przedstawieniu zwiedziliśmy lubelską Starówkę zapoznając się z zabytkami Lublina. Po zwiedzaniu miasta wstąpiliśmy na posiłek do Mc Donald´sa. Dzieci pełne wrażeń wróciły do Zamościa , gdzie czekali już na nie rodzice.

Wycieczka do Lublina

28.04.2013r. w Szkole Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się Turniej Czytelniczy pod hasłem „Mam sześć lat bezpiecznie idę w świat” pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość , w którym wzięło udział 13 przedszkoli.
              Za organizację i przebieg turnieju odpowiedzialne było PM Nr 1, PM Nr 6 i PM Nr  10.
              Punktualnie o 1000 wszystkie sześciolatki zajęły miejsca na widowni i z niecierpliwością czekały na rozwój wydarzeń. Każde przedszkole wybrało 3 reprezentantów . Nasze przedszkole dzielnie reprezentowali: Oliwka Turczyniak, Jakub Olszewski i Igor Kołtun z grupy III pod opieką pani Marty Górnik i Małgorzaty Toczek.
              W czasie turnieju dzieci musiały się wykazać wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, a także popisać się swoimi umiejętnościami czytelniczymi. Rozwiązywali wiele atrakcyjnych zadań m.in. „Dokąd jadą autobusy?”, „Wieszamy pranie”, krzyżówka, labirynt. Między poszczególnymi zadaniami dzieci bawiły się wspólnie z panią od rytmiki przy znanych piosenkach.
Na zakończenie każda grupa otrzymała słodkie prezenty za udział. Tego dnia wszyscy dobrze się bawili,a humory dopisywały wszystkim uczestnikom.

Turniej międzyprzedszkolny
[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]
[][][][][][][][][][][][][][]
[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]

Przedszkole Miejskie NR 2 w Zamościu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Image7 Image8 Image9 Image10 Image11